iOS 13 ve iPadOS 13 Beta 6 Yayınlandı : Yenilikler

iOS 13 ve iPadOS 13 Beta 6 Yayınlandı : Yenilikler

Apple, iOS 13 , iPadOS 13, tvOS 13 ve watchOS 6’nın altıncı beta versiyonunu yayınladı. Beklendiği gibi, Apple bazı yeni özellikler ekledi ve mevcut özellikler ile ilgilendi. Daha yakından bakalım ve iOS 13 Beta 6’daki yenilikleri kontrol ettik.

Kontrol Merkezinden Karanlık Mod Geçişi İOS 13’teki Karanlık Mod en önemli özelliklerden biridir. Karanlık Mod, Apple Maps gibi bazı uygulamalar dışında gündüzleri de oldukça başarılı çalışıyor. Son güncelleme ile  Artık bir Kontrol Merkezi özelliği ile Karanlık Modu açıp kapatabileceksiniz.

Gizli URL Önizlemeleri

iOS 13 artık URL önizlemelerini gizlemenizi sağlıyor. Apple ayrıca, uygulamaların arka planda konum kullandığı iOS 13 kullanıcılarını da uyarıyor. Bu özellik, uygulamanın arka planda konumunuza erişme sayısını da belirtir.

Yeni Açılış Ekranı

Apple bazı uygulamalara bir hoş geldiniz ekranı ekledi. Başlangıçta, hem App Store hem de Fotoğraflar App sizi yeni özellikleri vurgulayan bir açılış ekranıyla karşılar.

Ses Ayarı Adımları 

Daha Önceki  Ses seviyesi ayarlama seviyeleri 34 seviyeye çıkarılmıştı. Aynısı şimdi 16 seviyeye getirildi.

5G E Simgesi Düzeltme

5G / LTE / 4G simgesi boyut değişikliği şimdi tersine çevrildi ve normal boyutuna geri döndü.

Güncellenen Gizlilik Politikası Maddesi

Apple, Gizlilik Politikasına yeni bir madde ekledi . “Sistem Kişiselleştirme: iPhone’unuz geçerli konumunuzu kullanarak, örneğin evdeyken Akıllı Şarj özelliğini otomatik olarak etkinleştirerek sistem görünümünü, davranışlarını ve ayarlarını özelleştirecektir. Bu kişiselleştirme verileri cihazınızı bırakmıyor. 

Karanlık Modu Değiştirmek için Siri’yi kullanın

Karanlık Mod’a geçmek için Siri’yi kullanabilirsiniz . Örneğin, “Hey Siri görünüşümü değiştir” diyerek Normalden Karanlık Moda geçiş yapabilirsiniz.

Apple, AirPod’lara bağlandığında Siri’nin yüksek sesle mesajları okumasını ve Beats kulaklıklarını seçmesini sağlayan bir özelliği kaldırmıştır.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir