iPhone 12 Ekranı Çok Daha İnce Olacak

iPhone 12 Ekranı Çok Daha İnce Olacak

The Elec’te yer alan habere göre en azından bazı iPhone 12 modelleri, LG tarafından üretilen OLED ekranları kullanacak. Sitede yer alan iddiaya göre dokunmatik ekranın devre parçaları, ayrı bir katmanda yer almasındansa ekranın içerisinde gömülü olacak. Bu da daha ucuz, daha ince ekranlar ve daha ince bir iPhone 12 anlamına geliyor.

Ayrıca LG’nin Apple Watch 4 ve Apple Watch 5’te de kullanılan LTPO yani düşük sıcaklıklı çok kristalli oksit ekran teknolojisini değiştireceğine dair iddialar da bulunuyor. Bu da güç açısından daha verimli ekranlar anlamına geliyor.

LTPO ekran teknolojisi sayesinde Apple Watch 5, “always-on” ekranına rağmen tüm gün yetecek bir batarya ömrü sunabiliyordu. Dolayısıyla iPhone 12’de de benzer bir batarya performans artışı görülebilir.

Tabii tüm bunlar için şu iddia durumunda. LTPO teknolojisindeki değişimlerin 2020 yılında çıkacak iPhone modellerinde görülüp görülmeyeceği henüz belli değil. Always-on ekran özelliği için 2021 yılında çıkacak iPhone modellerini beklenmek zorunda kalınabilir.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir