iPhone 7C için Geri sayım!

iphone7C

 

Bildiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde China Mobile’ın yol haritasında görüntülenen modelin satış tarihi Nisan olarak listelenmişti. İşte şimdi de GadgetzArena’nın aktardığı gelişmeye göre Apple modelin beta üretim aşamasını tamamlamış ve önümüzdeki ay itibarı ile seri üretim için düğmeye basıyormuş.

Raporun devamında modelin selefi ile aynı ölçülerde ve benzer kasa yapısıyla geleceği belirtiliyor ki bu da 4-inç’lik ekran büyüklüğünün süreceği demek. 3 farklı renk seçeneğine evsahipliği yapacak olan modelin bataryası ise 1642mAh kapasiteye sahip imiş.

Önce söylentilere bakarsak Apple’ın bu modelde de ağabeyi iPhone 6S ailesinde kullandığı Apple A9 yongasetine yer vereceği iddia ediliyordu ki açıkçası bize pek mantıklı gelmiyor bu. Tahminimizce Apple A8 ile gelmesi daha muhtemel. RAM ise büyük olasılıkla 2GB olacaktır. Keza Force Touch’ın da olacağını sanmıyoruz. Touch ID (parmak izi okuyucusu) ise desteklenir bu defa. Kamera başta olmak üzere diğer detaylar hakında konuşmak içinse henüz erken.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir