iPhone ayarlar menüsünden Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

iPhone ayarlar menüsünden Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Daha önce apple sayfasından yaptığımız garanti sorgulama işlemini siteye girmeden ayarlar menüsünden yapabilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama işlemi artık telefonun Ayarlar bölümünden yapılabiliyor. iOS 12.2 güncellemesiyle birlikte gelen iPhone ve iPad cihazların kalan garanti süresi Ayarlar bölümünden öğrenilebiliyor.


Cihazınız iOS 12.2 güncellemesini aldıysa Ayarlar > Genel > Hakkındayolunu izleyin. Burada yer alan “Sınırlı Garanti” bölümünden cihazınızın ne zamana kadar garanti kapsamında olduğunu görebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz iPhone garanti sorgulama bölümü iOS 12.2 ve sonraki sürümlerde geçerli olacaktır. Cihazınız henüz iOS 12.2 güncellemesi almamışsa Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyip yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Türkiye’de satın aldığınız iPhone ve iPad cihazlarının 2 yıl garanti süresi vardır. Yurtdışından aldığınız iPhone’ların ise 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Bu süre zarfında kullanıcı hatası dışında kalan durumlarda, garanti kapsamında değişim veya onarım işlemlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Kullanıcı hatası olan düşme, ekran kırılması gibi durumlarda ise ücretli servis hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir