iPhone ve iPad’den canlı tv nasıl izlenir?

iPhone ve iPad’den canlı tv nasıl izlenir?

Geçtiğimiz yıllarda iPhone ve iPad’den tv izlemek isteyen kullanıcılar cihazları flash desteklemediği için büyük problemlerle karşılaşıyorlardı. Gelişen teknolojiyle birlikte artık çoğu player html5 tabanlı çalışmakta. Böylece iPhone ve iPad kullanıcıları html5 tabanlı player kullanan uygulama ve web sitelerinden istediği kanalın canlı yayınını kolaylıkla izleyebilmekte. Bu yazımızda İPhone ve İPad üzerinden canlı tv izlemek isteyen ziyaretçilerimiz için tüm televizyon kanallarının bir arada yer aldığı bir siteyi tanıtacağız.

Son yıllarda internete erişimin kolaylaşması, akıllı cihaz kullanımın artması, televizyon izlenme oranlarını ciddi oranda etkiledi. Seyirci, takip ettiği televizyon yapımlarını izleme fırsatı bulamadığında akıllı cihazı sayesinde istediği kanalın yayınına ulaşabiliyor. Günümüzde uydu yayını yapan neredeyse bütün kanalların kendi internet siteleri üzerinden canlı yayınlarına ulaşabilmek mümkün. Ancak kullanıcılar kanalların tek tek internet sitelerini gezmek yerine, tüm kanalların bir arada bulunduğu platformları ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Bu yazımızda canlitv.com’un ziyaretçilerine sunduğu hizmetlere değineceğiz.

APPLE CİHAZLARINDAN CANLI TV NASIL İZLENİR?

‘Türkiye’nin ilk online yayın platformu’ sloganıyla faaliyetlerini sürdüren canlitv.com tam 13 yıldır ziyaretçilerine ücretsiz canlı yayın hizmeti sunmakta. Sektöre adını veren internet sitesi ziyaretçilerine yerel, ulusal ve yabancı yüzlerce televizyon kanalının yayınlarını hd kalitesinde izleme fırsatı sunuyor. Peki iPhone ve iPad kullanıcıları canlitv üzerinden televizyon kanallarının yayınlarına nasıl ulaşabilir?

Apple kullanıcılarının yaşadığı probleme çözüm bulmak isteyen canlitv, sitede yer alan tüm kanalların yayınlarını html5 tabanlı player üzerinden gerçekleştiriyor. Bu sayede ziyaretçiler, dilerse sitenin Apple Store’da yer alan “canlitv.com mobile” uygulaması üzerinden dilerse “canlitv.com” adresini ziyaret ederek dilediği kanalın canlı yayınını izleyebiliyor.

Öte yandan sitenin ziyaretçilerine sunduğu hizmetler bununla da sınırlı değil. Ziyaretçi Star TV izle sayfasında kanalın yayınını izlerken, yayın ekranının hemen yanında bulunan kanal listesinde istediği kanalın adına tıklayarak anında farklı bir kanalın yayın sayfasına geçiş yapabilirken, yayının altında bulunan kısımda yer alan geliştirilmiş yayın akışı modülü aracılığıyla, kanalda hangi saatte hangi yapımların yayınlanacağı bilgisini de paylaşmakta.

Sizde yerel, ulusal ve yabancı televizyon kanallarının yayınlarını, yayın akışlarını ve günlük reyting sonuçlarından haberdar olmak için canlitv.com adresini ziyaret edebilir veya Apple Store ve Google Play mağazalarından “canlitv.com mobile” uygulamasını indirebilirsiniz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir