iPhone veya iPad cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleme

iPhone veya iPad cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleme

Merhaba arkadaşlar iPhone ile ilk defa tanışan arkadaşlar için nasıl yapılır yazımızla beraberiz bu yazımızda sizlere Fabrika ayarlarına döndürme işlemi iPhone, iPad veya iPod’unuzdaki bilgileri ve ayarları silerek iOS veya iPod yazılımının en son sürümünü yükleme yöntemini anlatacağım.

Aygıtınızı Hazırlıyoruz

  1. Mac veya PC’nizde iTunes’un son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Kullanabileceğiniz bir bilgisayar yoksa ve aygıtınız hâlâ çalışıyorsa aygıtınızı bilgisayar kullanmadan silebilir ve geri yükleyebilirsiniz.
  2. iPhone, iPad veya iPod’unuzdaki bilgileri kaydetmek istiyorsanız bir yedek oluşturun.
  3. Ayarlar > [adınız] > iCloud bölümüne gidin, iPhone’umu Bul’a dokunun ve özelliği kapatın. Yanıt vermeyen veya açılmayan bir aygıt için ne yapılacağını öğrenin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın.

Aygıtınızı fabrika ayarlarına döndürme

  1. Mac’inizde veya PC’nizde iTunes’u açın. Kullanabileceğiniz bir bilgisayar yoksa ve aygıtınız hâlâ çalışıyorsa aygıtınızı bilgisayar kullanmadan silebilir ve geri yükleyebilirsiniz.
  2. Aygıtınızla birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone, iPad veya iPod’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. 
  3. Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın. 
  4. iTunes’da göründüğünde iPhone, iPad veya iPod’unuzu seçin. Yanıt vermeyen veya açılmayan bir aygıt için ne yapılacağını öğrenin. Aygıtınız iTunes’da görünmüyorsa yardım alın.

5. Özet bölümünde [Aygıta] Geri Yükle’yi tıklayın.

6.Onaylamak için tekrar Geri Yükle’yi tıklayın. iTunes aygıtınızı siler ve en son iOS veya iPod yazılımını yükler.

7.Aygıtınız fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra yeniden başlatılır. Artık aygıtınızı yeni bir aygıt gibi ayarlayabilirsiniz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir