iOS 10 Public Beta Yayınlandı (Kurulum Yöntemi Anlatım)

iOS 10 Public Beta Yayınlandı (Kurulum Yöntemi Anlatım)

Haziran ayının ortasında tanıtılan iOS 10 beta sürümünün Halka açık güncellemesi an itibari ile yayınlandı. Geliştirici hesabınız olmadan iOS 10 beta sürümünü iPhone veya iPad cihazınızda test etmek isterseniz aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iOS 10 beta yı kurabilirisiniz.

Apple Beta Yazılım Yükleme Programına kayıt olmanız gerekmekte bunun için beta.apple.com adresine girip Apple hesabınız ile oturum açmalısınız.

Daha sonra iOS bölümünde bulunan “Enroll your iOS Device” linkine tıklıyoruz sırası ile adımları tamamlıyoruz.

NOT : Cihazınızın yedeğini Almayı unutmayın Beta sürümü test aşamasında olduğu için sorunlar çıkabilir ve eski sürümünüze dönmek isteyebilirisiniz verilerinizi kaybetmemeniz için yedekleme yapmayı unutmuyoruz!

Yedeklemenizi yaptıktan sonra iOS http://beta.apple.com/profile adresine tıklayarak profili Adımları uygulayarak cihazımıza kuruyoruz ve daha sonra Ayarlar →Genel Yazılım güncelleme menüsünden iOS 10 halka açık beta sürümünü telefonumuza indirip iOS 10 keyfini önce yaşamış oluyoruz.

 

 

 

1 Comment

  1. Agit Rubar Demir

    Ben iOS 10 Developer Beta 2 sürümündeyim, iOS 10 Public Beta’yı yüklemek istiyorum. Fakat profili yüklesem bile “iOS 10 Yazılımınız Güncel” yazısı geliyor. iOS 10 Public Beta’nın iOS 10 Developer Beta 2 sürümünden farkı var mıdır? Nasıl yükleyebilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir