iPhone Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamaları indirme

iPhone Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamaları indirme

Apple iOS kullanıcıları için App store’de bulunduğu ülkeye göre sıralama ve yerleşim yapmaktadır örneğin Yeni Zelanda veya Kanada’da çıkan oyun yada uygulama ülkemize gelmesi 2 -3 haftayı bulabiliyor. Bugün sizlere anlatacağımız nasıl yapılır konusuda tam olarak bununla ilgili Sizlere App store’da Diğer ülkelerdeki bulunan uygulamaları ve oyunları nasıl indirebileceğinizi ufak bir anlatımda göstereceğiz hemen başlayalım.

Öncelikle bunun için iTunes Uygulamamıza giriyoruz.Eğer iTunes üzerine giriş yapılmış App store Hesabınız var ise bundan çıkış yapıyoruz ve App store uygulama bölünüme giriyoruz

itunes-ulke-degisim

Ve Yukarıda resimde Gösterdiğimzi bölümden Ülke Değiştir veya Bayrak ikonu’na tıklayoruz bu sayede diğer ülkelere ait oyunları ve uygulamaları görebilmek için veya daha önce belirlediğiniz o ülkede kullanıma sunulan oyun ve uygulamayı bulmak için ülkeyi belirliyoruz.

itunes oyun indirmek

Ülke seçiminizden sonra indirmek istediğiniz uygulamaya indir dedikten sonra App Store giriş bölümü karşıma çıkacak

iphone itunes baska ülke

Karşımıza gelen pencere’de Yeni alacağımız Apple kimliğini kullanacağız o yüzden giriş yapmadan Apple kimliğini yarat seçeneğine tıklıyoruz.

Apple kimliği yaratma işlemlerini zaten biliyorsunuz bilmeyenler için Ücretsiz Apple Kimliği Oluşturma 2016 Yazımıza bakabilirsiniz  Asıl olay şimdi başlıyor Üyelik aldığınız pencerede alan kodu ve ülke birbirine uyumlu olması gerekiyor.

itunes baska ulke hesabı alma

istediğniz Bölge ve Alan kodunu bulmak için bu adrese tıklayıp bulabilir kaydınızı tamamlayıp emailinizden aktivasyon yaptıktan sonra artık istediğiniz ve seçtiğiniz bölgedeki uygulamayı bölge kısıtlaması yaşamadan indirebilirsiniz.

Not: Her Bölge için ayrı App store Hesabı almanız gerekmektedir.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir