PUBG Mobile Pc Emülatör’de Oynama ve Kasma Sorunu Çözümü

Günümüzün popüler oyunu PUBG MOBILE uygulamasını pc emülatör üzerinde de oynayanlar için kasma sorunu çözümünü Bu yazımız da bulacaksınız. Pubg MOBILE emülatör sürümünde ki kasma sorununu çözeceğiz.Önce PUBG MOBILE Pc Emülatör nedir kısaca gelir birlikte göz atalım

PUBG MOBILE Pc Emülatör Tencent

i Bilgisayar üzerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu çeşitli platformlar da ücretli bir şekilde satılıyor.Tencent Games PUBG Mobile oyununu çıkardıktan sonra PUBG MOBILE Pc Emülatör’üyayınladı.

Tencent Gaming Buddy yayınlanmadan önce tabi ki resmi olmayan emülatörler ile de oyun oynanıyordu.Ama oyun tam oturmuş değildi sık sık kasmalar donmalar oluyordu bu yazımızda kasma,donma  sorununu ele aldık.

PUBG MOBILE Emülatör Donma Sorunu Çözümü

Öncelikle oyundaki donmalara çok şey sebep olabilir bunlardan bir kaçını aşağıya sıralayalım.

 • Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar
 • Laptop kullananlar için yanlış pil modu
 • Sisteme göre yapılan aşırı ayarlar
 • Güçsüz grafik kartı seçimi

Windows Görev çubuğundaki saatin yanında bulunan pil ayar simgesine gelip sağ tık yaparak güç seçeneklerinden power veya yüksek performans ayarlarını seçiyorsunuz.

Pil ayarlarını tamamladıktan sonra görsel efektler,işlemci zamanlaması,bellek kullanımı ve sanal bellek ayarlarını yapmaya geldi sıra. Şimdi Denetim masasına girip arama kısmına Gelişmiş sistem ayarları görüntüle yazıp giriyoruz.

ardından sonra gelişmiş sistem ayarlarına girdikten sonra karşımıza çıkan performans kısmından, performans seçeneklerini girip oradan en iyi performans için ayarla seçeneğini seçiyoruz.

Daha sonra başlangıç esnasında otomatik olarak açılan programları kaldırmak kaldı. Bunun için görev yöneticisini açıyorsunuz. ctrl+alt+delete veya en aşağıda bulunan görev yöneticisine sağ tık yapıp Görev yöneticisini açıyoruz.

Ardından windows sürümüne göre direk menüler geldiyse Başlangıç kısmına gidip sonradan yüklenen arada sırada çalıştırdığımız uygulamaları devre dışı bırakıyoruz.(Bilmediğiniz programları ellerseniz bilgisayardan ses gelmeyebilir veya da daha fazla donmaya sebep olabilirsiniz.)

PUBG MOBILE Pc Emülatör Kasma Çözümü

Öncelikle bu anlatımı resmi ”Tencent Gaming Buddy” Emülatör ile yapacağız anlatımı sırasıyla yaparak sorunu çözmüş olacağız.

 1. İlk olarak oyunun resmi emülatör sitesine giderek programı indiriyoruz.Eğer önceden yüklenmiş herhangi bir emülatör varsa kaldırıyoruz.
 2. Daha sonra oyunu kuruyoruz.
 3. Oyunu kurduktan sonra Tencent Gaming Buddy kısayolunu bulup açıyorsunuz.
 4. Güncellemeye göre veya kısayola göre burası değişiyor dikkat edelim.
 5. Kısa yola tıkladığımızda karşımıza sadece Oyunlarım PUBG MOBILE Oyna kısmı çakacak.
 6. Buradan Oynaya bastığımız da oyun açılmaya başlıyor olacak.
 7. Hızlıca en sağda en aşağıdaki çıkış düğmesine 2 kez basarak uygulamalar kısmına geleceksiniz.
 8. Klavyeden bir elimizle  Shift ↑(Shift) tuşuna basılı tutup diğer elimizle  F9 tuşuna basıyoruz.
 9. Karşımıza diğer uygulamalar geliyor buradan tarayıcıyı açıyoruz.Aşağıdaki apk dosyasını indiriyorsunuz.
 10. http://www.mediafire.com/file/xb23utuwdlr2os4/GFX_Tool_v4.7.3_mobilyardim.com.apk/file
 11. Uygulama indikten sonra yukarıda bulunan bildirim panelinden uygulamaya tıklayarak kuruyorsunuz.
 12. Kurduktan sonra  GFX Tool uygulamasını açıyorsunuz ve aşağıdaki resimdeki ayarları hızlıca yaptıktan sonra 1 seferlik ACCEPT tuşuna basıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir