Yeni OS X Yosemite tanıtıldı işte özellikleri

Yeni OS X Yosemite tanıtıldı işte özellikleri
Merakla beklediğimiz WWDC etkinliğinde tanıtılan işletim sistemi Mac OS X Yosemite oldu.İşte Yeni OS X Yosemite ile birlikte gelen özellikleri inceleyelim.
Tamamen yeniden tasarlanan yep yeni bir Arayüz  OS X Yosemite’de bizleri bekliyor.
 Arayüzün değişmesi ile birlikte Yeni hava durumu bildirimler takvim hatırlatmalar ve görsellerinde değişiklik bu uygulamalardaki yenilikler yeni widget destekleri…

Spotlight herzamankinden daha şık ve daha parlak,Yeni arama penceresi ve sonuçlarının zengin, kaydırılabilir önizleme desteği ile Spotlight her zamankinden daha kolay ve artık şWikipedia, Bing, Maps, ve diğer kaynakları ile aramaları dahada genişletmiş olduğu görülüyor.

OS X Yosemite ile birlikte yenilenen ve dahada güçlenen  yerleşik uygulamalar.

Safari artık daha hızlı ve daha güvenli yeni Safari’de yeni bir aerodinamik araç parmaklarınızın ucunda en önemli denetimleri sizlere sunar ve sayfa görüntülemede daha rahat olmanızı sağlayacak.

Yenilenen mail uygulaması ile daha hızlı mail performansı os x yosemite ile karşımıza çıkıyor.

Artık mesajlarınız’da grup kurabilir. iMessage sesli mesaj atabilir hem mac ve iPhone’unuz ile mesaj gönderebilirsiniz.

Mac ve iOS Sonunda birbirine bağlana bilecek.
Yosemite işletim sistemi ile gelen bu yenilik sayesinde,iPhonu’nuza gelen çağrı sms vs.. şeyleri telefonunuz aynı evde olduğu sürece Mac ekranından takip edebilecek hatta aramayı cevaplaya bileceksiniz.Beklenen bu özellik yosemitenin en göze çarpan yeniliği olduğu görülüyor bu sayede Mac ve iPhonu ortak senkronizasyonu sağlaya bilecek.

Anında hotspot özelliği sayesinde bilgisayarınızda internet olmadığı anda hiç bir işlem yapmadan telefonunuzun interneti devreye girecek bu yenilik sayesinde telefon la bilgisayar arasındaki yorucu bağlantı sorunlarından kurtulmuş olunacak.

WWDC tanıtımında izleyiceleri şaşırtan ve alkışa sebep olan yepyeni bir programlama dili Swift oldu. Geliştiricelerin dikkatini çeken bu yeni programlamanın gelmesi ile Objective-C tarihe karışacak.

Comments

  1. MacLover

    Yosemite looks good. Thanks

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir